All Products
-
SF6 Recovery System
-
SF6 Gas Tester
-
SF6 Leak Detector
-
Gas Leak Detector
-
Dew Point Meter
-
Online Monitoring System
-
Dry Air Equipment
-
SF6 Vacuum Pump
-
Gas Mixing Unit
-
Refrigerant Recycling Machine
-
Refrigerant Leak Detector
-
SF6 Gas Purification
-
SF6 Accessories
-
Partial Discharge Detector
-
C4F7N Series Instruments And Equipment
-
Helium Mass Spectrometer
Keywords [ sf6 recovery system ] match 92 Products.
Rechargeable Handheld SF6 Gas Leak Detector, Qualitative Leak Detector, Infrared Principle [SMART-200-FR]
| Gross Weight: | 415g (14.6oz) |
|---|---|
| Power Supply: | Lithium Battery |
| Packing: | Aluminum Suitcase |
[Smart-01b] Fluorinated Refrigerant Gas Leak Detector, Replacing Xp-1a
| Detection Gas: | SF6 |
|---|---|
| Weight: | 0.5 Kg |
| Operating Temperature: | 0 To 50°C |
Custom Handheld Moisture Dew Point Meter For Ppmv, PP20 ,SF6, N2, And H2 [KST-VII]
| Dimensions: | 414*333*177mm |
|---|---|
| Battery Working Time: | >8 Hours |
| Power Supply Mode: | AC220V / Lithium Battery |
Precision Of 0.01ppm, Digital Display Of Concentration, High Sensitivity, Portable Leak Detector
| Measurement Range: | 0.01ppm - 10000ppm |
|---|---|
| Accuracy: | 0.01ppm |
| Min. Resolution: | 0.01ppm |
How To Choose A Leak Detector For On-Site Leak Detection? Quick Response And High Sensitivity
| Sensitivity: | 0.01ppm |
|---|---|
| Weight: | 6.6kg |
| Packaging Details: | Carton / Wooden Box |
Remove Moisture From The Gas Box In A Continuously Powered State, Do Not Cut Off Power When Dry [KS3000-YZ]
| Packaging Details: | Wooden Box |
|---|---|
| Delivery Time: | 45 days |
| Payment Terms: | ,T/T |
Auxiliary Heated SF₆ Inflation Cart Weighing & Overpressure Protection
| Packaging Details: | Wooden Box |
|---|---|
| Delivery Time: | 15 days |
| Payment Terms: | T/T |
One Turn Multi Gas Distributor, With 1 Inlet And 3 Outlets, Multi Channel Converter
| Packaging Details: | Carton / Wooden Box |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-10 work days |
| Payment Terms: | T/T |
Vaisala 143 Dewpoint Analyzer Micro Moisture Meter Measurement Instrument PP20 Conversion [KST-VII]
| Measurement Method: | Fully Automatic |
|---|---|
| Measured Gas: | SF6, N2, H2, Etc. |
| Gas Flow Rate: | 400~800±50ml/min |
Multi Channel Dilution Gas Distribution System Stainless Steel Adapter
| Product Type: | Accessories |
|---|---|
| Product Certification: | CE, ISO |
| Product Size: | Standard |

