All Products
-
SF6 Recovery System
-
SF6 Gas Tester
-
SF6 Leak Detector
-
Gas Leak Detector
-
Dew Point Meter
-
Online Monitoring System
-
Dry Air Equipment
-
SF6 Vacuum Pump
-
Gas Mixing Unit
-
Refrigerant Recycling Machine
-
Refrigerant Leak Detector
-
SF6 Gas Purification
-
SF6 Accessories
-
Partial Discharge Detector
-
C4F7N Series Instruments And Equipment
-
Helium Mass Spectrometer
Keywords [ automatic mobile leak detector ] match 18 Products.
Automatic SF6 Recycling System for GIS/GIL
| Features: | High Efficiency, Low Noise, Easy Operation |
|---|---|
| Application: | Gas Recovery |
| Vacuum Degree: | ≤5Pa |
Automatic SF6 Recycling System for GIS GIL High Voltage Applications PLC Full Automation Industry Standard Compliant Customizable Configuration
| Main Compressor: | 110m³/h |
|---|---|
| Negative-Pressure Compressor: | 160m³/h, 0.5MPa |
| Pipeline Vacuum Pump: | 63m³/h |
High Precision SF6 Dew Point Meter Temperature Instrument Analysis For N2 H2 [KST-V]
| Dimensions: | 340mm×230mm×200mm |
|---|---|
| Weight: | ≤9.5 Kg |
| Sampling Interface: | Self-sealing Quick Connector |
Manual SF6 Recovery System – 600L Negative Pressure Gas Recovery Unit
| Purification Efficiency: | 99.99% SF6 Concentration |
|---|---|
| Recovery Initial Pressure (MPa): | ≤0.5 |
| Recovery Final Pressure (MPa): | ≤-0.1 |
Cold Mirror Method, Portable Dew Point Meter, High-Precision Dew Point Meter [KST-V]
| Temperature Resolution: | 0.1℃ |
|---|---|
| Measurement Range: | 20℃ ~ -62℃ |
| Measurement Error: | Better Than ±0.3℃ |
Custom Handheld Moisture Dew Point Meter For Ppmv, PP20 ,SF6, N2, And H2 [KST-VII]
| Dimensions: | 414*333*177mm |
|---|---|
| Battery Working Time: | >8 Hours |
| Power Supply Mode: | AC220V / Lithium Battery |
Customizable Large Recovery Inflation Device 500L-2000L SF6 Recovery Machine
| Main Compressor: | 110m³/h, Oil-free, Air-cooled Piston |
|---|---|
| Negative-Pressure Compressor: | 160m³/h, Ultimate Vacuum ≤ 1000Pa |
| Pipeline Vacuum Pump: | 63m³/h, Ultimate Vacuum ≤5Pa |
GIS, GIL, Air Cooled, SF6 Recovery System Unit High Capacity
| Compressor: | Oil-free |
|---|---|
| Cooling System: | Air-cooled |
| Model: | Recovery |

