All Products
-
SF6 Recovery System
-
SF6 Gas Tester
-
SF6 Leak Detector
-
Gas Leak Detector
-
Dew Point Meter
-
Online Monitoring System
-
Dry Air Equipment
-
SF6 Vacuum Pump
-
Gas Mixing Unit
-
Refrigerant Recycling Machine
-
Refrigerant Leak Detector
-
SF6 Gas Purification
-
SF6 Accessories
-
Partial Discharge Detector
-
C4F7N Series Instruments And Equipment
-
Helium Mass Spectrometer
Keywords [ gas leak monitor ] match 29 Products.
Multi Gas Electrochemical Sf6 Gas Monitor Sniffer Leak Detector IP65 Waterproof [LF-01-FR]
| Accessories: | Carrying Case, Extend The Hose, Spare Filters |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Power Supply: | 6000 MAh Rechargeable Lithium Battery |
[KS200] High-Precision SF₆ Online Monitor | Dew Point, Pressure, Temperature & Leak Detection - IP65 Outdoor Rated
| Protective Grade: | IP65 |
|---|---|
| Dew Point: | -50°C To +20°C (Td/f) |
| Pressure: | 0 To 10 Bar |
Precision Of 0.01ppm, Digital Display Of Concentration, High Sensitivity, Portable Leak Detector
| Measurement Range: | 0.01ppm - 10000ppm |
|---|---|
| Accuracy: | 0.01ppm |
| Min. Resolution: | 0.01ppm |
Fully Automatic Portable Dewpoint Meter Monitor For N2 H2 & SF6 Testing [KST-V]
| Measurement Method: | Fully Automatic Continuous Measurement |
|---|---|
| Gas To Be Measured: | SF6, N2, H2, Etc. |
| Temperature Resolution: | 0.1℃ |
SF6 Density Relay Calibrator Fully Automatic, Density Meter, Density Meter Check [KS2001]
| Power Supply: | Lithium Battery Or AC220V/50Hz |
|---|---|
| Power Consumption: | 4W |
| Accuracy Level: | 0.2 Level |
Customizable Large Recovery Inflation Device 500L-2000L SF6 Recovery Machine
| Main Compressor: | 110m³/h, Oil-free, Air-cooled Piston |
|---|---|
| Negative-Pressure Compressor: | 160m³/h, Ultimate Vacuum ≤ 1000Pa |
| Pipeline Vacuum Pump: | 63m³/h, Ultimate Vacuum ≤5Pa |
Mixing C4F7N Series Instruments With CO2 And O2 C4 Ratio Between 3-12% [KSC4-C4-CO2-O2]
| Compressor (C4, CO₂, O₂) Type: | Air-cooled Piston |
|---|---|
| Theoretical Displacement: | 14 M³/h |
| Maximum Discharge Pressure: | 2 MPa |
SF6 Density Relay Chec SF6 Density Meter Check 0.2 Level [KS2001]
| Accuracy Level: | 0.2 Level |
|---|---|
| Pressure Display Resolution: | 0.0001 MPa |
| Pressure Calibration Range: | 0 ~ 1.0 MPa |
High-Precision Cold Mirror Dew Point Meter [KST-V]: SF6/N2/H2 Testing For Middle East GIS Manufacturers & Power Firms
| Measurement Method: | Fully Automatic Continuous Measurement |
|---|---|
| Gas To Be Measured: | SF6, N2, H2, Etc. |
| Gas Flow Rate: | 400~800±50ml/min |

